Każdy, kto 27 czerwca rano pojawi się przy Skwerze Miast Partnerskich i przyniesie ze sobą śmieci – puszki oraz mini elektroodpady, otrzyma za nie kwiaty. W ramach akcji „Upiększ ogród”, prezydent miasta oraz Zielony Kołobrzeg rozdadzą ponad 700 sadzonek roślin.

Ideą tegorocznej akcji „Upiększ ogród” jest aktywne dbanie o środowisko naturalne oraz przypomnienie jak ważna jest segregacja, szczególnie elektroodpadów, które zawierają liczne substancje szkodliwe oraz trujące.

Organizatorzy zapraszają we wtorek 27 czerwca, od godziny 11.00 na Skwer Miast Partnerskich tuż przy szafie na elektrośmieci (obok dawnego PUP).

W zamian za przyniesienie aluminiowych puszek oraz mini elektroodpadów: żarówek, pilotów, telefonów, baterii, płyt CD, ładowarek czy tonerów, rozdawane będą sadzonki. Prezydent Anna Mieczkowska oraz Zielony Kołobrzeg przygotowali ponad 700 roślin do rozdania – m.in. hortensje, pęcherznice, budleje dawida, berberysy, jaśminowce, porzeczki krwiste, derenie jadalne, wiśnie ozdobne czy bukszpan.

Komentarze  
+3 # Wiesław Gulczyński 2019-06-20 08:23
Czy latarki akumulatorowe też?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Alison 34 2019-06-26 19:50
Organizatorzy ogarnijcie się , czy zapraszacie Nas na 27.VI. 19 R, tj .czwartek , czy na wtorek , ale to nie będzie 27.VI, tylko 25 .VI. Zresztą już po.... ptokach ??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn