Wczoraj ruszyły XXVIII spotkania z folklorem. Tradycyjnie Interfolk rozpoczął się parada ulicami miasta.

 

Interfolk, czyli międzynarodowe spotkania z folklorem odbywa się w naszym mieście już od 28 lat. Głównym celem wydarzenia jest ochrona i szerzenie dziedzictwa kulturowego. W tym roku w Kołobrzegu, gościmy zespoły z Chile, Kolumbii, Hiszpanii, Gruzji, Turcji, Słowacji oraz Polski.

Festiwal rozpoczyna tzw. Korowód Folkloru, czyli parada zespołów folklorystycznych ulicami miasta.

Wczoraj wieczorem, w amfiteatrze odbył się koncert inauguracyjny, podczas którego zespoły zaprezentowały występy ludowe.

Od dzisiaj na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury, odbywają się animacje gier i zabaw ludowych. Do południa mogliśmy oglądać występy zespołów z Hiszpanii i z Gruzji.

Podczas pięciu dni festiwalu, miłośnicy folkloru będą mogli oglądać regionalne tańce, posłuchać ludowej muzyki, a także podziwiać narodowe stroje. Koncert galowy odbędzie się w sobotę w amfiteatrze, natomiast całość wydarzenia zakończy pokaz sztucznych ogni na molo o godzinie 22:30.

 

 

Komentarze  
0 # Basia1983 2019-09-01 14:43
Czy ktoś z Państwa może mi napisać jak nazywa się zespół z Chile?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn