Kołobrzescy policjanci zatrzymali dwóch sprawców przemocy domowej: 29-letniego mieszkańca Gminy Gościno oraz 37-latka z Gminy Kołobrzeg.

 

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyznom i umieszczenie jednego z nich w areszcie. Wobec drugiego orzeczono zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi. O zdarzeniach kołobrzeska policja została powiadomiona w ubiegłym tygodniu.

Z relacji przekazanej funkcjonariuszom wynikało w pierwszym przypadku, że mężczyzna, uporczywie nękał mieszkankę Kołobrzegu wydzwaniając na telefon komórkowy, nachodząc w mieszkaniu, śledząc i awanturując się. Za ten czyn usłyszał zarzut tzw. ”stalkingu”. Dodatkowo od początku roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad bratem i ojcem, bijąc, poniżając i grożąc pozbawieniem życia. Sąd zastosował wobec 37-latka trzymiesięczny areszt.

Drugie zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Gościno gdzie zatrzymano 29 latka. Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się, kradzieży oraz posiadania narkotyków. Policjanci ustalili, że zatrzymany od dwóch lat znęcał się nad swoja matką poprzez groźby, pobicia i wulgaryzmy. Dodatkowo dokonał kradzieży na szkodę swojej matki. Wartość start jakie wyceniła kobieta to kwota ponad 2 tysięcy złotych. W trakcie zatrzymania policjanci ujawnili również przy mężczyźnie narkotyki - pół grama marihuany. Decyzją prokuratury mężczyzna musi opuścić lokal, ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz zastosowano dozór policji.

Przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Bicie, krzyki, awantury,znęcanie fizyczne i psychiczne - to tajemnica wielu rodzin. "To, co dzieje się w domu powinno w domu pozostać", "to sprawa rodzinna" - w taki właśnie sposób ofiary przestępstw związanych z przemocą w rodzinie tłumaczą często fakt nieinformowania policji o sytuacji, w jakiej się znajdują. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii.

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować. 0-22 668 70 00 - to numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie - „Niebieska Linia”.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn