Wyczynowe przeciąganie liny jest sportem w naszym kraju niszowym. Jednak w powiecie kołobrzeskim staje się coraz bardziej popularne między innymi dzięki takim inicjatywom jak Puchar Bałtyku. Była więc zdrowa i mocna rywalizacja i jednocześnie świetna zabawa. Walczono w kategorii męskiej oraz mieszanej.

 

Na turnieju gościem specjalnym była drużyna Mistrzów Litwy Wilki Wilno, której kapitanem i jednocześnie trenerem kadry narodowej Polski jest Andrzej Stefanowicz. Trener podkreślił, że tego rodzaju imprezy mają ogromne znaczenie dla rozwoju tej dyscypliny w naszym kraju.  

 

Turniej zbiegł się ze zgrupowaniem Reprezentacji Polski, która już za 2 tygodnie wystartuje Mistrzostwach Europy w Przeciąganiu liny w Castlebar w Irlandii w Irlandii.Trzon reprezentacji stanowi 6-ciu zawodników Ancory Sharks Dźwirzyno. 

 

Turniej o Puchar Baltyku odbył się we współpracy Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Polskim Związkiem Przeciągania Liny oraz Sanatorium Bałtyk. 

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn