W Kołobrzegu działają 2 organizacje zrzeszające osoby niewidome oraz słabowidzące i właśnie z myślą o nich, wczoraj w Centrum Spraw Społecznych, został zorganizowany pokaz sprzętu specjalistycznego.

 

Aby móc normalnie i samodzielnie funkcjonować, osoby niewidome i słabo widzące potrzebują różnorodnych akcesoriów, od najbardziej podstawowych, jak: lupy, białe laski, wagi, czy glukometry, po skomplikowane i kosztowne, jak komputery przystosowane do potrzeb osób z dysfunkcją wzroku.

Taki sprzęt jest bardzo drogi. Ceny sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych, dlatego warto skorzystać z dofinansowania  m. in. w Powiatowych Centrach Pomocy Rodzinie.

Aby ubiegać się o dofinansowanie, należy wypełnić wniosek w formie papierowej lub elektronicznej.

Organizatorzy spotkania namawiają do korzystania z pomocy i mają nadzieję, że takie przedsięwzięcia przyniosą wiele korzyści.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn