Dzisiaj w Zespole Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza otworzono pracownię informatyczną, która przeszła kapitalny remont.

W pracowni informatycznej przeprowadzono szereg prac budowlanych: malowanie sali, położenie nowej wykładziny, wymianę oświetlenia i gniazd elektrycznych. Pojawiła się nowa instalacja LAN, nowa szafka - punkt dostępu do sieci LAN, nowe rolety, ekran i tablica informacyjna. Pracownia została także doposażona. Powiat przeznaczył na ten cel 28 400 złotych. Dzięki temu zakupiono: 4 laptopy, urządzenia Acces point, akcesoria komputerowe (klawiatury, myszki, CD – ROM) i 2 zestawy komputerowych serwerów.

Z kolei Gmina Miasto Kołobrzeg przekazała do szkoły 14 laptopów z oprogramowaniem.

Nastąpiło również podsumowanie projektu „Ja w Internecie”. Projekt ten  realizowany był w partnerstwie ze stowarzyszeniem Sapere z Kołobrzegu, lata realizacji 2018-2019, budżet projektu to 147 840 PLN (100% dofinansowania z UE). W ramach projektu przeszkolonych zostało 264 osoby z powiatu kołobrzeskiego, przeprowadzono 22 szkolenia z 7 tematów dotyczących wzrostu kompetencji cyfrowych mieszkańców (tematy szkoleń: rodzic w Internecie, mój biznes w sieci, moje finanse i transakcje w sieci, działanie w sieciach społecznościowych, tworzenie własnej strony internetowej, rolnik w sieci, kultura w sieci). 

Komentarze  
0 # Pawel 2019-09-11 00:52
Pracownia, żart.Pojedzcie do Ameryki i się dowiecie co to jest pracownia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn