W miniony weekend policjanci z kołobrzeskiej drogówki patrolujący główne trasy naszego miasta i powiatu zatrzymali nieodpowiedzialnych kierowców. Każdy z nich zdecydował się wsiąść za kierownicę, mimo, że wcześniej spożywał alkohol lub środek odurzający.

Niechlubną rekordzistką była 25-letnia kobieta, która w Wartkowie jechała VW mając w organizmie blisko dwa promile alkoholu. Dodatkowo nietrzeźwa kierująca nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, wpadła w poślizg, a po zjeździe na pobocze jej pojazd przewrócił się. To jedno z trzech tzw. dachowań tego weekendu, kierowcy w każdym z przypadków nie dostosowali prędkości do warunków panujących na drogach. W samą tylko niedziele w jednym miejscu przy ul. VI Dywizji Piechoty doszło do trzech kolizji, w których kierowcy uderzali w przydrożne bariery.

Policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Mokra nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Zdejmijmy nogę z gazu, zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania.

Komentarze  
+2 # Fight Łapa 2019-09-09 20:31
Policja apeluje do nas, a ja apeluję do policji. Zacznijcie wreszcie kontrolować trzeźwość w dzień, popołudniu i wieczorem. A nie rano. Bo rano wy macie statystyki, a później my mamy wypadki spowodowane przez pijaków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn