Z jednej strony strażacy i inne służby usuwają powalone drzewa i konary, z drugiej trwają prace pielęgnacyjne w parkach. Prace można powiedzieć widowiskowe.

 

140 drzew w parku Dąbrowskiego, Jedności Narodowej i na Placu 18 Marca przejdzie specjalne zabiegi pielęgnacyjne.Prace prowadzone są przez specjalistyczną firmę, obejmują usunięcie strach, uschniętych gałęzi i montaż około 400 wiązań.

Wśród drzew, które przejdą takie zabiegi pielęgnacyjne są różne gatunki. Jak mówi Michał Kujaczyński miasto ma zinwentaryzowaną dużą część drzewostanu. Drzewa są opisane i dokładnie wiadomo, które i jakich prac wymagają. Miasto przeznacza na ten cel 275 tysięcy złotych. Płaci tylko za wykonane prace. Te potrwają do  5 października. 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn