31 cudzoziemców musi opuścić Polskę po kontrolach legalności pobytu i zatrudnienia przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

W 19 przypadkach powodem był przeterminowany pobyt obcokrajowców. Postępowania administracyjne, które skutkowały wystawieniem decyzji zobowiązujących do powrotu, przeprowadzili w ostatnim tygodniu funkcjonariusze z placówek Straży Granicznej w Elblągu, Gdańsku, Ustce, Kołobrzegu, Szczecinie i Świnoujściu. Wśród kontrolowanych było 23 obywateli Ukrainy, 3 Gruzji oraz obywatele Egiptu, Mołdawii, Białorusi, Jordanii i Turcji. Strażnicy graniczni ustalili, że 19 osób przeterminowało pobyt w Polsce, 4 nie miały ważnych wiz lub innych dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu. Wobec pozostałych cudzoziemców stwierdzono przypadki nielegalnego wykonywania pracy i przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom. Ponowny ich wjazd do Polski będzie możliwy po upływie terminu orzeczonego czasowymi zakazami wynoszącymi od 6 do 12 miesięcy.

Komentarze  
+6 # ST 2019-11-11 10:37
Jakie sankcje ponieśli pracodawcy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Dla dzieci dobra 2019-11-11 13:24
W ramach kary
Do Koła Przyjażni
Polsko Banderowskiej
Jeich to znaczy
Pracodawców zapisaly :-?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn