Przez 4 lata ma obowiązywać całkowity zakaz połowu dorszy na Bałtyku Wschodnim. Armatorzy  wędkarstwa rekreacyjnego w ubiegłym tygodniu blokowali porty domagając się wsparcia od rządu. W przyszłym tygodniu, 10 grudnia odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Komisji Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w tej sprawie.

 

Od nowego roku zacznie obowiązywać całkowity zakaz połowu dorszy i obejmie on także wędkarstwo rekreacyjne. Brak wsparcia od rządu ci armatorzy oprotestowali w ubiegły poniedziałek, organizując blokady portów. „Nie mamy czasu (…) a nadal jesteśmy w wielkiej niewiadomej” mówi dzisiaj przedstawiciel armatorów wędkarstwa rekreacyjnego, Waldemar Giżanowski.

Poseł Czesław Hoc zapowiada nadzwyczajne posiedzenie Komisji Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Na spotkanie wybierają się i armatorzy z Kołobrzegu, licząc min na rekompensaty za trwałą utratę miejsc pracy i odprawy za złomowanie jednostek. Rozmowy odbędą się 10 grudnia. Armatorzy mają nadzieję na wypracowanie konkretnych rozwiązań. W przypadku fiaska rozmów są gotowi na zaostrzanie protestu i blokadę portu handlowego np. w Gdyni.

Natomiast 16 grudnia ma się odbyć jeszcze jedno spotkanie w sprawie wędkarstwa rekreacyjnego, tym razem z urzędnikami unijnymi. 

Czteroletni zakaz połowu dorszy na Bałtyku Wschodnim został wprowadzony w celu ochrony tego gatunku. Spowoduje on jednak także utratę miejsc pracy i możliwość zarobkowania, a co za tym idzie upadek wędkarstwa rekreacyjnego.

Komentarze  
-1 # Poeta XYZ 2019-12-04 19:45
a ja lubię zrobić sobie kupę na ścieżce rowerowej do Podczela
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn