Trzy razy odmówisz przyjęcia mieszkania komunalnego lub socjalnego i … spadasz na koniec listy. Aby ubiegać się o taki lokal musisz mieszkać w Kołobrzegu od 5 lat. To dwie z kilku proponowanych przez Urząd Miasta i Komisję Mieszkaniową zmian w regulaminie wynajmowania lokali z miejskiego zasobu. Ma być przejrzyście i bez kombinowania.

 

Już od kilu miesięcy trwają prace dotyczące zasobu mieszkaniowego miasta. Koleją odsłoną tych prac jest regulamin i zaproponowane w nim istotne zmiany. Ta pierwsza dotyczy czasu zamieszkiwania w Kołobrzegu. Ma być nie krócej niż 5 lat. I dopiero wtedy można się ubiegać o lokal z  miasta. Postanowiono też zrobić swego rodzaju porządek z osobami „wybrzydzającymi”. Zbyt duże wymagania będą miały swoje konsekwencje. Jeżeli ktoś trzy razy nie przyjmie propozycji miasta, spada na koniec listy. 

Mimo wcześniejszych zapowiedzi miasto nie chce natomiast rezygnować z przyznawania mieszkań do remontu. Ale na ściśle określonych zasadach. Miasto chce przyjąć też pewien margines w przypadku kryterium dochodowego. Tak by przekroczenie kwoty o kilka złotych nie powodowało usunięcia z listy. Z drugiej strony natomiast co 2 i pół roku będą weryfikowane zawarte już umowy. 

Proponowanych zmian jest więcej. A to jaki kształt ostatecznie przyjmie regulamin okaże się już jutro, podczas sesji RM.

 

Komentarze  
+1 # Weryfikować 2020-01-17 10:02
A dokładniej na czym ma polegać ta weryfikacja?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # do Weryfikacja 2020-01-19 10:20
Ma być przejrzyście i bez kombinowania , czyli mieszkania tylko dla swoich i koniec , i bez niepotrzebnych kombinacji proszę !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Ograniczenia 2020-01-21 08:55
Ta władza to pomyłka.Ograniczenia się przydadzą może wkoncu znajdą się mieszkania dla naprawdę potrzebujących.Bo jak narazie to nie potrafią z ludźmi rozmawiać, robią wszystko by się ich pozbyć i mieć święty spokój.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Matka polka 2020-01-22 07:31
Znam takich co dobrze prosperuja, a czekali w kolejce po mieszkanie . Niby zameldowania u mamusi A mieszkanie o wysokim standardzie wynajmowane. W razie kontroli mamusia potwierdzi że synuś w pracy A komisja nawet nie drąży.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn