Dzisiaj podczas konferencji prasowej, Ilona Grędas - Wójtowicz Zastępca Prezydenta ds. Społecznych podsumowała ubiegłoroczny program profilaktyki i promocji zdrowia w naszym mieście. 

 

Podstawowym zadaniem programu, jest promowanie szeroko pojętej profilaktyki i promocji zdrowia wśród mieszkańców naszego miasta oraz ciągłe podnoszenie jakości usług medycznych.

W ubiegłym roku podjęto wiele działań z tego zakresu, takich jak badania w kierunku wykrywania osteoporozy i nowotworów, czy też szczepienia seniorów przeciwko grypie, które cieszyły się dużym powodzeniem.

Z badań densytometrycznych w kierunku osteoporozy dla mieszkańców Gminy Miasto Kołobrzeg

powyżej 50 roku życia skorzystało ponad 500 mieszkańców.

W 2019 roku, katalog działań profilaktycznych poszerzono o działania w kierunku wykrywania nowotworów, skierowany zarówno do kobiet jak i mężczyzn.

Dotychczasowe programy będą kontynuowane w roku bieżącym, a w ciągu najbliższych dni, w ramach konkursu ma być wyłoniony realizator programu rehabilitacji seniorów.

Jak wykazują statystyki, programy te są potrzebne, a ich wprowadzenie zasadne.

W 2020 roku ma zostać również rozszerzona profilaktyka prozdrowotna skierowana w stronę dzieci, a pod obrady jutrzejszej sesji Rady Miasta, trafi program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. 

 

Komentarze  
+1 # zenek 2020-01-15 23:31
Po wynikach widać, że te programy są potrzebne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn