Dzisiaj po południu zakończyło się spotkanie ze sztabem kryzysowym, reprezentującym właścicieli morskiego wędkarstwa rekreacyjnego. Minister Marek Gróbarczyk podpisał ze sztabem porozumienie, które kończy protest i zakłada wsparcie branży w związku z unijnym zakazem połowu dorsza na Bałtyku.

Na stronie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej ukazała się informacja w tej sprawie. Porozumienie kończy protest wędkarzy rekreacyjnych i zakłada, że ministerstwo do 7 lutego przedstawi branży stan prac legislacyjnych i uzgodnień międzyresortowych wraz z całościową kwotą pomocy, natomiast do końca I kwartału będą znane szczegółowe warunki pomocy i zacznie się nabór wniosków.

MGMiŻŚ zwróciło się także do Komisji Europejskiej o rozszerzenie programu operacyjnego, dzięki któremu możliwa będzie pomoc dla wędkarzy rekreacyjnych oraz zaproponowało przepisy w nowelizacji ustawy o recyklingu pojazdów wycofywanych z eksploatacji, które umożliwią wędkarzom uzyskanie rekompensat za zakończenie działalności i złomowanie jednostki rybackiej.

Ubolewamy nad tym, że Komisja Europejska wprowadzając zakaz połowu dorsza na wschodniej części Morza Bałtyckiego, nie uwzględniła tego problemu kompleksowo i nie zagwarantowała pomocy dla wszystkich branż poszkodowanych tym zakazem – komentuje rzecznik MGMiŻŚ Michał Kania.

Komentarze  
+13 # Wędkarz 2020-01-16 22:20
Morscy wędkarze rekreacyjni powinni się przebranżowić na jeziornych wędkarzy rekreacyjnych , a rząd w ramach pomocy dla "hobbystów" powinien sprezentować im wędki jeziorne na "leszcza".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # Fight Łapa 2020-01-17 18:18
Panowie powinni poszukać innych rozwiązań jak każdy w gospodarce wolnorynkowej, któremu nie wyszło. A jak już się aż tak awanturują to proponuję wsparcie adekwatne do dochodu wykazanego w ostatnim roku. Sam trzykrotnie byłem świadkiem, jak Panowie kasowaliście po kilkaset zł od klienta bez paragonu. Ile wykazanego dotychczas dochodu rzekomo stracicie tyle powinni Wam ewentualnie po jakimś sporze wyrównać. I będzie uczciwie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # Marek51 2020-01-18 22:42
Albo rybki albo akwarium albo premia za zezłomowanie, a podatki to trzeba płacić panowie pseudo rybacy!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Jaremi W. 2020-01-20 15:02
tu nie ma co się okopywać z komuszymi
roszczeniami bo w całym kapitalistycznym świecie są to prace i zawody sezonowe .
Należy się w końcu otrząsnąć z zaszłości i
wziąć się w garść .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn