Radni miejscy przyjęli propozycję prezydent i zmienili cenę śmieci niesegregowanych. Będzie taniej. Nie 26 a 13 złotych za metr sześcienny wody. To nie jest jednak ostatnie słowo w temacie odpadów. 

 

Pierwsza propozycja stawek za śmieci przedstawiona przez prezydent wywołała falę krytyki. Segregowane odpady mają kosztować ponad 6 złotych za metr sześcienny wody. Niesegregowane 26 zł. Stawka odpadów zmieszanych została wczoraj podczas sesji obniżona. Za śmieci niesegregowanie od lutego będziemy płacić 13 zł i 8 groszy. Na takie rozwiązanie zgodę wyraziło o18 radnych.

 

W Kołobrzegu cena odpadów uzależniona jest od ilości zużytej wody. Teraz prezydent została zobowiązana uchwałą do przeanalizowania metody mieszanej. Wyniki analizy ma przedstawić za 2 miesiące.

 

Komentarze  
+8 # Ja 2020-01-18 20:28
Nagle obniżono stawkę za śmieci. To wcześniej nie można było? Można przypuszczać, że ta obniżona stawka to też "z sufitu ". Czy są kalkulacje kosztów wywozu śmieci, czy tak sobie ktoś rzuca kwotę, a nuż się uda wyciągnąć jak najwięcej. Czy to jest proporcjonalne z ponoszonymi kosztami?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # Marek51 2020-01-18 22:32
Wszystko to jest pic na wodę i fotomontaż. Żadnych realnych wyliczeń tylko pseudo polityka, bicie piany i robienie ludziom gnoju z mózgu!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Kołobrzeski 2020-01-21 19:48
Jednak obywatelski opór działa i na tych skurczybyków też , ludzie nie dajcie się ograbić !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn