W zeszłym roku budynek przedszkola przy ulicy Radomskiej został rozebrany. W jego miejscu powstanie zupełnie nowe przedszkole, które ma zostać oddane do użytku pod koniec sierpnia tego roku. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie przedszkole ruszy 1 października.

W sierpniu ubiegłego roku miasto podpisało umowę z firmą, która wygrała przetarg na budowę nowego przedszkola przy Radomskiej. Stary budynek został rozebrany, a w tym roku miasto otrzymało pozwolenie na budowę. Od dwóch tygodni trwają prace. Jak się jednak okazało wystąpiło opóźnienie w pracach projektowych.

Ale jak informuje Czesław Stoma, wykonawca zapewnił że to opóźnienie nie wpłynie na termin zakończenia prac budowlanych.

Według Romualda Kociuby realny termin rozpoczęcia działalności przedszkola to 1 października. Jeżeli termin oddania budynku do użytku się przedłuży to placówka ruszy w listopadzie.

Nowe przedszkole będzie budynkiem parterowym, dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, z miejscem dla 150 dzieci. Koszt inwestycji to ponad 6,5 miliona zł.

 

Więcej na ten temat już wkrótce w materiale wideo.

Komentarze  
+3 # Marek Jot 2020-01-25 13:41
Może jakaś wizualizacja ? Czy zaś stanie jakiś klocek i do końca pozbawi charakteru tej ulicy ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Polin 2020-01-25 18:44
A ten Stoma i Kociuba to urzędnicy, czy osoby prywatne?Jeśli urzędnicy to chyba piastują jakieś stanowiska?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn