Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu przeprowadził cykl spotkań z młodzieżą w szkołach. Spotkania organizowane są w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pn. ”Narkotyki i dopalacze zabijają” pod hasłem „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

Asystent z Wydziału Prewencji ds. Nieletnich z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu odwiedził uczniów z Zespołu Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu oraz I LO im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu. Policjant podczas spotkania omówił kampanię edukacyjną „Narkotyki i Dopalacze Zabijają” pod hasłem „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”, przygotowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Kampania ma za zadanie uzmysłowienie młodym ludziom zagrożeń płynących z zażywania dopalaczy.

Mając styczność z dopalaczami trzeba mieć na uwadze, że nie jest to zabawa a ogromne ryzyko, które często rujnuje zdrowie, zaś w najtragiczniejszych przypadkach jest przyczyną śmierci. Substancje zawarte w dopalaczach niszczą ludzki organizm: mózg, serce, narządy wewnętrzne. Człowiek będący pod wpływem dopalaczy traci kontrolę nad swoim zachowaniem i stanowi zagrożenie dla otoczenia.

Prelekcja została poszerzona o zagadnienia z „Cyberprzemocy” i fonoholizmu. Mundurowy uświadamiał młodzież, że poza korzyściami jakie dają elektroniczne środki komunikacji, kryją się w nich również zagrożenia wynikające z niewłaściwego ich wykorzystania. Policjant na koniec spotkania opowiedział o kilku ważnych aspektach bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się ferii zimowych.

Komentarze  
+8 # podatnik 2020-01-28 07:59
Jeszcze więcej takich akcji,szkoły podstawowe tez mają takie problemy.
Dobry kierunek profilaktyki jest obrany przez Policję
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Jaremi W. 2020-01-28 20:07
Warto przestrzec młodzież bo póżniej to krok do patologi i chodzą zamknięci w sobie
z kolczykiem w nosie ubabrani w tatuażach
opętani subkulturą kończą na rynsztoku
plażach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn