Od 3 lutego wszyscy mieszkańcy Kołobrzegu, posiadający piece węglowe mogą uzyskać dopłatę do jego wymiany. Jak to zrobić? Wystarczy złożyć wniosek w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta w Kołobrzegu. Termin do 30 września 2020 roku.

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej ukazało się ogłoszenie o naborze wniosków: Prezydent Miasta Kołobrzeg ogłasza nabór wniosków na udzielenie dotacji celowych z budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg na przedsięwzięcia inwestycyjne służące ochronie powietrza, realizowane na terenie miasta Kołobrzeg. Przedmiotowe dotacje obejmują trwałą zmianę systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym i zamianę na instalację pompy ciepła, podłączenie do sieci gazowej i instalację indywidualnego źródła ogrzewania oraz instalację źródła ogrzewania gazowego zasilanego z własnego zbiornika.

Wnioski można pobrać tutaj.

Dotacja będzie udzielana w wysokości 70% poniesionych kosztów, ale nie więcej niż:

1) 2000 zł. na wykonanie podłączenia do sieci gazowej;

2) 5000 zł. na zakup kotła lub pieca gazowego;

3) 6000 zł. na zakup i montaż pompy ciepła.

Warunkiem niezbędnym do uzyskania dotacji jest likwidacja dotychczasowego źródła ogrzewania. Miasto zabezpieczyło na ten cel środki w wysokości 110 tysięcy złotych.

Komentarze  
+2 # Biznesmen 2020-01-28 11:50
Kpina, co to jest? To starczy dla 20.spalaczy śmieci!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn