Trwają dyskusje nad tym jak ma wyglądać wyjazd z Budzistowa. Połączenie drogi S6 z rondem im. Jerzego Patana jest kwestią wzbudzającą wciąż niesłabnące emocje.

W Budzistowie odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ze Szczecina, wójt oraz radni Gminy Kołobrzeg, zastępca prezydenta miasta Kołobrzeg oraz mieszkańcy Budzistowa. Zaproponowaną przez przedstawicieli GDDKiA opcją było rondo, które łączyłoby drogi. Mieszkańcy Budzistowa jednak jasno wyrazili swoje zdanie - wiadukt jest najlepszym wyjściem. Jak powiedział radny Tomasz Królikowski: „Co dwie drogi, to nie jedna.” Wiadukt jest rozwiązaniem optymalnym, dużo bezpieczniejszym oraz zapewniającym płynność ruchu. Rondo też jest rozwiązaniem, ale już nie tak dobrym. Większość wyrażanych obaw dotyczy bezpieczeństwa oraz możliwości tworzenia się korków na rondzie.

Skoro budowa wiaduktu jest wariantem, który ma o wiele więcej zalet niż rondo, to dlaczego dyskusje tyle trwają? Najwięcej obiekcji, jeśli chodzi o budowę wiaduktu mają mieszkańcy osiedla przy ul. Rzemieślniczej oraz radni Rady Miasta. Mieszkańcy tego osiedla twierdzą, że wiadukt może utrudnić im wjazd na swoją ulicę, ale wyrażają też swoje obawy, co do kwestii wizerunkowych oraz hałasu. W Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie dalej trwają prace projektowe. Kiedy już prace się skończą, ma się odbyć następne spotkanie, aby przedstawić ostateczny wariant, nie znamy jednak jeszcze terminu.

Za: www.gmina.kolobrzeg.pl

Komentarze  
+13 # wiadukt 2020-02-10 16:06
Jestem "za" WIADUKTEM
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # Tom 2020-02-11 12:55
Cytuję wiadukt:
Jestem "za" WIADUKTEM
I działajcie bo ja wiadukt zmienię zdanie, na tunel albo wyciag krzesełkowy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Newa 2020-02-11 16:13
zbudować tam skocznie narciarską
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # Historyk 2020-02-11 17:02
Jedynym śladem , który będzie przypominał przyszłym pokoleniom Polaków o "smutnej epoce" rządów PO-PSL będą te wszechobecne " uliczne ronda" i te zarośnięte orliki - rozwiązania jak z krajów trzeciego świata !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn