Urząd Miasta informuje, że jak co roku, organizuje doręczanie decyzji podatkowych przez pracowników Urzędu. Do roznoszenia decyzji ustalających wymiar podatków zgłosiło się 20 osób. Są to pracownicy wydziałów Urzędu Miasta.

Zgodnie z przepisami ustawy Ordynacja podatkowa m.in. decyzje z zakresu spraw podatkowych mogą być doręczane podatnikom tylko przez pocztę lub pracowników organu podatkowego. W roku 2020 kurierzy doręczą w sumie ca 25 tys. decyzji wymiarowych. Doręczanie decyzji odbywać się będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00-20.00 oraz w soboty w godzinach 10.00 a 18.00. Kurierzy – pracownicy Urzędu nie mają prawa pobierać od mieszkańców jakichkolwiek kwot pieniężnych. Na żądanie podatnika mogą zostać wylegitymowani.

Akcja roznoszenia doręczania decyzji podatkowych rozpoczęła się od 10 lutego bieżącego roku i potrwa do 28 lutego włącznie. Ta forma doręczania została już zaakceptowana przez mieszkańców, stąd jej kontynuacja. Planowane dochody do budżetu miasta w 2020 z tytułu podatku od nieruchomości od osób fizycznych to kwota 13,5 mln zł.

Komentarze  
+2 # Po Kolędzie 2020-02-12 14:10
Ach urzędnicy to lubią , chętnych nie brakuje , normalne żniwa w magistracie !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # dręczyciel 2020-02-12 21:25
Przeciez nie za darmo!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn