Wracamy do tematu wycinki drzew przy Alei Św. Jana Pawła II. W ubiegłym tygodniu z planowanych 19 wycięto tu 7 drzew. Z wycinką pozostałych miasto wstrzymało się do czasu przyjazdu eksperta z Wrocławia. Po przeprowadzeniu przez niego dodatkowej ekspertyzy okazało się, że nie da się ich jednak uratować.

Po rozpoczęciu wycinki drzew przy Alei Św. Jana Pawła II w mieście rozgorzała dyskusja. Wielu mieszkańców stanęło w ich obronie. Podczas specjalnie zwołanej konferencji Ewa Pełechata poinformowała, że decyzja o wycięciu konkretnego drzewa nigdy nie jest podejmowana pochopnie. W naszym mieście nie pracują drwale, a osoby które  kochają drzewa, mówiła.

To ze względu na bezpieczeństwo przechodniów i kierowców podjęto decyzje o wycince 19 drzew rosnących przy Alei Jana Pawła II. A jak pokazała ostatnia wichura, która powaliła niejedno drzewo, decyzja ta jest tym bardziej zasadna.

Zanim jednak podjęto decyzję o wycince pozostałych 12 drzew prezydent postanowiła zwrócić się jeszcze do eksperta z Instytutu Drzewa z Wrocławia, który potwierdził zły stan roślin.

Pozwolenie na wycinkę drzew wydaje starostwo. Następnie każde z nich zostaje indywidualnie oceniane.

Pozwolenie które wydaje starostwo, wiąże się z obowiązkową rekompensatą, czyli nasadzeniami zastępczymi. Mają to być drzewa o określonych parametrach. 

 

Więcej na ten temat już wkrótce w materiale wideo.

Komentarze  
+25 # Zmiany 2020-02-11 15:22
A teraz czas w końcu na zatrudnienie ogrodnika miejskiego...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-8 # Paula a 2020-02-11 16:10
Można zrobić sondę wśród mieszkańców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # Jaś 2020-02-11 22:40
Kiedyś pielęgnacją drzew i przecinką sanitarną zajmowało się przedsiębiorstwo zieleni, a dzisiaj trzeba biegłego, aż z Wrocławia??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn