Do niedawna pacjenci otrzymywali recepty wyłącznie w formie papierowej. Wraz z początkiem roku do użytku wprowadzono również ich elektroniczną formę. Termin "E-recepta" wciąż wzbudza wiele wątpliwości. Najwięcej pytań dotyczy realizacji, terminu ważności i postępowania, gdy recepta zostanie wystawiona nieprawidłowo.

E-recepta czyli recepta XXI w. Pacjenci, którym wystawiana jest po raz pierwszy najczęściej nie wiedzą, czego mają się spodziewać. Elektroniczny zapis recepty staje się udogodnieniem coraz bardziej docenianym zarówno przez pacjentów, lekarzy jak i farmaceutów. Technologia rozwija się w błyskawicznym tempie, co niestety nie wyklucza możliwości wystąpienia wszelkiego rodzaju problemów technicznych. Papierowe recepty mają obowiązywać do końca 2020 r.

Odpowiedzi na inne nurtujące pytania pacjencji znajdą na gov.pacjent.pl

 

Więcej na ten temat już wkrótce w materiale wideo.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook