Hospicjum – dla wielu jest to ostatnia przystań, gdzie w rodzinnej atmosferze i bez bólu mogą przeżyć jesień swojego życia. Pomocą i wsparciem otaczają ich wolontariusze, których niestety wciąż brakuje. 

 

Choć już 50 wolontariuszy z terenu powiatu kołobrzeskiego zasila szeregi hospicjum w Kołobrzegu, ich liczba nie wystarcza do wypełnienia wszystkich luk w recepcji placówki. Obecność wolontariusza na stanowisku recepcyjnym jest ogromnie ważna dla funkcjonowania całego ośrodka. Mimo tego obowiązki takiej osoby nie należą do skomplikowanych czy uciążliwych. Wystarczy dużo dobrych chęci i samodyscypliny.

 

Wolontariuszem może zostać osoba w każdym wieku. Zarówno osoba niepełnoletnia (za pozwoleniem swojego opiekuna) jak i na emeryturze. Każdy kto ma chwilę czasu i chciałby wspomóc funkcjonowanie ośrodka. Każdy, kto chciałyby podjąć wolontariat może zgłosić się codziennie do biura hospicjum przy ul. Radomskiej. 

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn