Za nami międzynarodowy turniej karate 7th Central Europe Open Grand Prix Karate. W turnieju wystartowało ponad 800 zawodników z 63 klubów, w tym także reprezentacja Gminy Kołobrzeg - klub Morote Głowaczewo.

Młody Maksym Piłat wykorzystał swoje umiejętności i dobył 2 złote medale. Pierwszy w kumite chłopców U9 -30kg, a drugi w kategorii U11 -30 kg. Godnym podziwu jest, że w drugiej kategorii musiał zmierzyć się z wieloma starszymi przeciwnikami. Zaprezentował jednak dojrzałe karate, zdobywając 15 punktów i nie tracąc żadnego.

Swoje mocne strony zademonstrowali najmłodsi zawodnicy klubu, startujący w kategorii U8. Zajęli prawie całe podium. Przemysław Spadło junior zdobył srebrny medal, przy minimalnej różnicy w walce finałowej. Mikołaj Szymanek i Wiktor Klim zdobyli brązowe medale ex aequo.

Wiktor Wojarski, który ostatnio zalicza serię zwycięstw na turniejach, także nie zawiódł. W kategorii kumite kadetów -52 kg wywalczył brązowy medal. Wejście do finału było blisko, jednak przegrał przez wskazanie sędziowskie (końcowy wynik to 0-0) z późniejszym zwycięzcą. Spróbował swoich sił także w kategorii Open, jednak tam zabrakło trochę szczęścia. Po emocjonujących walkach zajął 5. miejsce. Wyniki osiągnięte na tym turnieju pozwalają mu zachować pierwsze miejsce w rankingu Polskiej Unii Karate.

Swój potencjał pokazali też inni zawodnicy klubu. Ignacy Zawadzki zdobył piąte punktowane miejsce w kumite U8 , zaś Tymon Zawadzki wywalczył siódme miejsce w kategorii U11 -30kg.

Podopieczni trenera Przemysława Spadło zajęli na turnieju 13. miejsce w klasyfikacji medalowej. Dla tego stosunkowo niewielkiego klubu to wielki sukces. Gratulujemy trenerowi oraz zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.