Kołobrzeżanka Małgorzata Banasiak (rocznik 2001), zawodniczka SMS Police, otrzymała stypendium i od sierpnia 2021 będzie reprezentować barwy Vincennes University w stanie Indiana w USA.

Małgorzata Banasiak grać w siatkówkę zaczęła w kołobrzeskim OPP. Następnie w drugiej klasie gimnazjum wyjechała do Polic, gdzie na pozycji atakującej zdobywała punkty dla Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Od sierpnia będzie grać już w USA.

Utalentowanej kołobrzeżance w kontaktach z amerykańskimi trenerami pomogła agencja Playsportusa. Po rozmowach na Zoomie z trenerami zza Oceanu, wysłała im wideo z urywkami swoich meczów. To przekonało działaczy sportowych z USA do postawienia właśnie na Małgorzatę Banasiak, a nie jedną z innych zawodniczek starających się o stypendium (m.in. z Hiszpanii). Co ciekawe, kołobrzeżanka miała do wyboru dwa inne uniwersytety, m.in. w New Jersey. Ostatecznie wybrała Indianę.

Grę w siatkówkę będzie musiała pogodzić z nauką. 20-latka stawia na kierunki związane z zarządzaniem sportem i kinezjologią.

W tej chwili staram się dowiedzieć jak najwięcej o tym, co mnie może czekać na miejscu. Jestem dobrej myśli, bo osoby z USA, z którymi rozmawiałam w sprawie mojego wyjazdu, są bardzo życzliwe, otwarte i pomocne – mówi Małgorzata Banasiak

Na pytanie, czy widzi siebie w reprezentacji Polski, odpowiada:

– Bardzo bym chciałam zagrać z orzełkiem na koszulce. To moje marzenie i nie rezygnuję z niego. Dziś jednak skupiam się na najbliższych wyzwaniach i po prostu cieszę się tym.

Komentarze  
+2 # Pol 2021-07-31 08:45
Doskonały przykład na to jak z Kołobrzegu ubywa młodzieży w tym utalentowanej. Już w 2 klasie gimnazjum rodzina stwierdziła, że w Kołobrzegu nie ma szans na prawidłowy rozwój. Gratulacje dla Małgorzaty i jej rodziców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn