W Apart Hotelu w Uniejowie rozgrywana była XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych. Rozgrywki są Mistrzostwami Polski Juniorów w szachach do lat 12 i 14. W 9 osobowym składzie naszego województwa grała zawodniczka Solnego Grzybowo - Hanna Arabas.

Hania występowała w grupie dziewcząt do lat 12 i wśród 52 uczestniczek zawodów zajęła 17 miejsce. Nasza juniorka wg. aktualnego swojego rankingu rozstawiona była na 27 pozycji a zawody zakończyła 10 miejsc wyżej. Hania zdobyła 5 punktów w 9 rundach zawodów (4 razy wygrała, dwa mecze zremisowała i odniosła 3 porażki). Do przedostatniej rundy nasza juniorka zajmowała 10 miejsce. W ostatniej rundzie Hania spotkała się z Sandrą Konkol z MDK Gdynia i po ponad 3 godzinnej bardzo emocjonującej walce niestety musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki. Zepchnęło to jak już wspominaliśmy nasza juniorkę na 17 miejsce, a wygrana jej przeciwniczki pozwoliła ukończyć jej zawody na 4 miejscu. Trochę szkoda, bo z przebiegu partii wynik mógł być inny i to Hania cieszyła by się z wyższej lokaty ale obiektywnie patrząc występ juniorki Solnego trzeba uznać z udany.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn