Zawodnicy klubu Morote Głowaczewo zdobyli 4 medale na międzynarodowych zawodach karate Banzai Cup w Berlinie. Do Berlina przyjechało ponad 1000 zawodników z 165 klubów z całej Europy. Zawodnicy polskich klubów zdobyli ogółem 6 medali, z czego aż cztery członkowie klubu z Głowaczewa.

Dzięki temu Morote zostało sklasyfikowane najwyżej z polskich klubów.

Złoty medal w ketogorii kumite chłopców U8 zdobył Mikołaj Szymanek, który w finale pokonał zawodnika gospodarzy. Niewiele brakowało, by w finale tej aktegorii spotkało się dwóch zawodników klubu Morote. Przemek Spadło prowadził w półfinale, jednak walka skończyła się remisem 5-5. Zgodnie z zasadami w takim przypadku wygrywa zawodnik, który pierwszy zdobył punkt - w tym przypadku przeciwnik Przemka. Przemek Spadło nie poddał się jednak i wywalczył brązowy medal, kończąc walkę przed czasem z wynikiem 8-0.

Srebrny medal w kategorii kumite chłopców U12 -33kg zdobył 10-letni Maksym Piłat, nie tracąc w turnieju żadnego punktu. Niestety w finale zremisowanym 0-0 z zawodnikiem Niemiec, sędziowie wskazali na rywala.

Rewelacyjnie w kumite kobiet U14 +55kg spisała się Alicja Jarema, która była bardzo blisko finału, wygrywając półfinał z zawodniczką z Luksemburga. Niestety w ostatniej sekundzie otrzymała czwarta karę i musiała zadowolić się brązowym medalem. Utytułowany zawodnik Wiktor Wojarski tym razem wrócił bez medalu.

Kolejnym zawodnikiem, który reprezentował Gminę Kołobrzeg był Tymon Lorbiecki. Pokonał rywala z Włoch, jednak w drugiej rundzie odpadł.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy powodzenia na kolejnych zawodach.