Za nami mecz 6. kolejki Suzuki 1LM - "Czarodzieje z wydm” pokonali koszykarzy ze Zgorzelca 124:54. Dla naszego klubu było to najwyższe zwycięstwo od awansu na szczebel centralny 1992 roku.

Mimo tak okazałej wygranej, źle weszliśmy w sobotnie spotkanie. Już w pierwszej akcji Maciej Marcinkowski trafił z dystansu i wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. Mijały kolejne minuty, a zgorzelczanie wciąż wygrywali – po celnym rzucie wolnym Stanisława Helińskiego było 25:23 na korzyść gości. Wtedy sześć oczek z rzędu zdobyli koszykarze z Kołobrzegu, którzy ostatecznie wygrali pierwszą kwartę 29:26. W kolejnej odsłonie meczu podopieczni trenera Rafała Franka grali tak, jak sami by sobie tego życzyli. Od razu po przerwie zanotowali serię 8:0 i wzajemnie napędzali się do powiększania przewagi. Dzięki temu, przez ostatnie cztery minuty pierwszej połowy koszykarze PGE Turowa nie zdobyli choćby punktu. Po 20 minutach rywalizacji Kotwica prowadziła 22 oczkami, lecz była to dopiero zapowiedź tego, co wydarzyło się w dalszej części meczu.

Kołobrzeżanie wrócili na parkiet z dużym impetem, zaczynając od serii 12:0. „Czarodzieje z wydm” kontrolowali wynik spotkania i co rusz podwyższali dorobek punktowy. W ostatniej akcji trzeciej kwarty Remon Nelson podał do Wojciecha Jakubiaka, a ten niemal równo z syreną zdobył jeszcze dwa oczka spod samego kosza. Początek ostatniej odsłony meczu to ponowna seria gospodarzy – tym razem 14:0. Tutaj należy odnotować także świetny wsad Szymona Długosza, który przejął piłkę na własnej połowie, a następnie zapakował ją z góry do kosza. Ponownie na parkiecie pojawił się Franciszek Chac. Co więcej, znów zdołał zdobyć punkty z gry. Ostatecznie Kotwica pokonał gości 124:54. W naszej drużynie aż siedmiu zawodników zakończyło mecz z przynajmniej 12 oczkami na koncie. Wśród koszykarzy PGE Turowa należy wyróżnić Stanisława Helińskiego – zdobywcę 26 punktów i 10 zbiórek.

Kotwica Kołobrzeg vs PGE Turów Zgorzelec 124:54 (29:26, 25:6, 30:15, 40:7)

Kotwica: Długosz 22, Itrich 19, Kurpisz 18, Nelson 18, Jakubiak 12, Pieloch 12, Wyszkowski 12, Wieczorek 5, Kolasiński 4, Chac 2.

PGE Turów: Heliński 26, Marcinkowski 13, Traczyk 8, Stępień 5, Wojtuś 2, Maciejak 0, Sulewski 0.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn