Zawodnicy klubu Morote Głowaczewo wzięli udział w międzynarodowym turnieju karate olimpijskiego Bushi-Do Cup w Bydgoszczy. Podopieczni trenera Przemysława Spadło wywalczyli razem 8 medali.

3 medale zdobył Wiktor Wojarski, najbardziej utytułowany zawodnik klubu. Na początku w kategorii kumite młodzików +50 kg zdobył złoty medal - uzyskał 19 punktów, tracąc tylko jeden. Po zwycięstwie od razu startował w kategorii juniorów młodszych -57 kg. W półfinale zmęczenie dało o sobie znać i mimo remisu 1-1 to przeciwnik wszedł do finału. Wiktor nie poddał się jednak i wywalczył brązowy medal. Wiktor startował także w kategorii juniorów młodszych open, gdzie konkurował ze starszymi i większymi przeciwnikami. Walczył jednak do końca i zdobył drugi brązowy medal.

Wspaniały pokaz dał Maksym Piłat, który zdobył 2 srebrne krążki w kategoriach kumite chłopców u11 -30 kg oraz kumite chłopców u13 -35 kg. W finałach zabrakło tylko odrobiny szczęścia, jednak to i tak duży sukces tego zawodnika. Do tych sukcesów po brązowym medalu dołożyli najmłodsi zawodnicy klubu - Przemek Spadło, Mikołaj Szymanek i Wiktor Klim - którzy walczyli w kategoriach u7. Dzielnie walczyła także Alicja Jarema, niestety tym razem wróciła bez medalu.