W sobotę 27 listopada o godzinie 18:00 podejmiemy w hali Milenium drużynę Księżaka Łowicz. Podopieczni trenera Trepki z bilansem 7 zwycięstw i 3 porażek zajmują obecnie 14 miejsce w tabeli.

Warto dodać, że w ostatniej kolejce sprawili oni niespodziankę, pokonując Górnik Trans.eu Wałbrzych 95-87. Liderami drużyny są: były zawodnik Kotwicy Piotr Robak ze średnią 16 punktów, 7 zbiórek i 3 asyst na mecz, Michał Jankowski ze średnią 16 punktów, 4 zbiórek i 3 asyst na mecz oraz Arkadiusz Kobus ze średnią 14 punktów i 4 zbiórek na mecz. Wspomagani są przez Daniela Dawdo, Mateusza Fatza, Maksymiliana Motela i dobrze znanego w Kołobrzegu Jakuba Staniosa. Aż 6 pierwszych wymienionych zawodników zdobywa średnio ponad 10 punktów na mecz. Łowiczanie tracą średnio 87 punktów, zdobywając 81.

Mocną stroną Księżaka jest skuteczność rzutów za dwa punkty (57,7%). Zajmują oni pod tym względem 2 miejsce w lidze tuż za Sokołem. Dobrze łowiczanie radzą sobie również w rzutach osobistych. Ze średnią 76% zajmują 3 miejsce w lidze. Gorzej wypadają oni w zbiórkach (średnio 33,7 na mecz) będąc na 2 miejsce od końca w lidze. Do mocnych stron łowiczan nie należą również przechwyty. Z pewnością Księżak nie najlepiej wspomina ostatnie dwa spotkania w Kołobrzegu. W sezonie 2019/20 kołobrzeżanie wygrali wysoko 105:83, natomiast w sezonie 2020/21 górą była również Kotwica 66-57.

Warto dodać, że jesteśmy obok Lublina jedyną drużyną w lidze, która jeszcze nie przegrała we własnej hali. Wraz z kibicami postaramy się o utrzymanie twierdzy Kołobrzeg jak na meczu z Krosnem kiedy to na trybunach hali Milenium zasiadło tysiąc kibiców. W trakcie spotkania nie zabraknie atrakcji dla kibiców, a na meczu z Księżakiem gościć będziemy Fit Cake Kołobrzeg, który przygotował dla naszych kibiców degustację deserów bez cukru, laktozy i glutenu.

W celu uniknięcia kolejek przed kasą, które miały miejsce przed ostatnimi meczami prosimy o zakup biletów na stronie http://www.ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1909 w biurze klubowym w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biura (10:00-15:00) oraz dodatkowo w czwartek i piątek w godzinach 16:00-18:00. Sponsorem strategicznym kołobrzeskiej koszykówki jest Sensation Poland.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn