W tegorocznym budżecie na dotacje sportowe miasto zaplanowało przeznaczyć kwotę 3 milionów 300 tysięcy złotych. O dotację mogą się ubiegać kołobrzeskie kluby i stowarzyszenia sportowe. Wnioski można składać do 6 grudnia.

Wnioski o przyznanie dotacji sportowych będą rozpatrywane podczas posiedzenia komisji konkursowej 20 grudnia.

Za całej kwoty zaplanowanej na dotacje sportowe 1 milion 815 tysięcy zostanie przeznaczonych na realizację zadań z zakresu sportu profesjonalnego,1 milion 386 tysięcy na szkolenia dzieci i młodzieży i 99 tysięcy na realizację zadań z zakresu szkolenia żeglarskiego dla dzieci i młodzieży.

Ilona Grędas-Wójtowicz przypomina, że do 15 grudnia można także składać wnioski o przyznanie nagród i stypendiów sportowych. Ta forma dofinansowania przyznawana jest na najbliższe 12 miesięcy i skierowana jest do młodych sportowców, którzy są w trakcie nauki i nie ukończyli 26 lat. Wysokość stypendium wynosi od 200 do 1000 złotych miesięcznie.

Na stypendia sportowe miasto przeznaczyło 46 i pół tysiąca złotych, na nagrody 13 tysięcy sto złotych.

Komentarze  
0 # Zol 2021-11-29 01:18
Kiedy skończy się to rozdawnictwa publicznych pieniędzy na prywatne firmy które zarejestrowały się jako stowarzyszenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn