Dalekiego wyjazdu do stolicy województwa małopolskiego koszykarze Sensation Kotwicy nie będą wspominali z przyjemnością. Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od dwóch celnych trójek.

Najpierw skuteczny zza łuku był Damian Pieloch, ale już w następnej akcji za trzy trafił również Szymon Pawlak – 23-latek, który w poprzednim sezonie reprezentował biało-niebieskie barwy. Pierwsza kwarta upłynęła pod znakiem zaciętej rywalizacji niemal punkt za punkt, ale i nieskuteczności po obu stronach parkietu. W kolejnych minutach krakowianie znacząco odskoczyli Sensation Kotwicy. Szczególnie dobrze prezentował się Piotr Lis, który tylko w drugiej kwarcie zdobył siedem oczek dla swojej drużyny. Co więcej, koszykarze AGH spisywali się na tyle dobrze w defensywie, że „Czarodzieje z wydm” w trakcie pierwszych 20 minut meczu zdobyli raptem 30 oczek.

Po przerwie zawodnicy obu ekip wrócili na parkiet, a trzecia kwarta dała Sensation Kotwicy spory powiew optymizmu. Kołobrzeżanie błyskawicznie ruszyli do ataku - tylko w trzeciej odsłonie meczu zanotowali więcej punktów niż… w całej pierwszej połowie. Dzięki temu, po kilku minutach w hali w Krakowie znów był remis. Końcówkę spotkania należy jednak zaliczyć na konto AGH, bo w połowie ostatniego fragmentu meczu podopieczni Wojciecha Bychawskiego prowadzili dziewięcioma oczkami. „Czarodzieje z wydm” finalnie nie zdołali przywieźć dwóch punktów z dalekiego wyjazdu. Kołobrzeżanie mieli jeszcze okazję na zrównanie się dorobkiem punktowym z rywalami, jednak w kluczowych momentach ich rzuty z dystansu nie znajdowały drogi do kosza. Ostatecznie AGH Kraków pokonał Sensation Kotwicę Kołobrzeg 87:80. Wśród gospodarzy ponownie należy wyróżnić Piotra Lisa, który w cały meczu zdobył 25 oczek. Warto dodać, że w sobotę trener Rafał Frank miał do swojej dyspozycji Karola Kuttę, dla którego był to debiut w barwach Sensation Kotwicy.

AZS AGH Kraków - Sensation Kotwica Kołobrzeg 87:80 (13:15, 26:15, 26:33, 22:17)

AZS AGH: Lis 25, Pawlak 21, Rojek 11, Majka 7, Zmarlak 7, Fraś 6, Leszczyński 5, Wydra 3, Dyrda 2.

Sensation Kotwica: Jakubiak 22, Nelson 16, Pieloch 15, Śmigielski 8, Długosz 6, Kurpisz 6, Wieczorek 3, Itrich 2, Kutta 2.