18 medali zdobyli zawodnicy Klubu Sportowego Morote na międzynarodowym turnieju IX ENERGA GRAND PRIX TCZEW KARATE WKF. Z turnieju, który odbywał się 19-20 marca w Tczewie przywieźli 6 złotych, 2 srebrne i 10 brązowych medali.

Wiktor Wojarski potwierdził klasę zdobywając złoty medal w kategorii młodzików. Do tego dołożył brąz w kategorii juniorów młodszych. Rewelacyjnie spisał się Mikołaj Szymanek, który zdominował kategorie u8 i u10, wywalczając w sumie 3 złote medale w konkurencjach indywidualnych oraz brąz w kategorii drużynowej. Dobre występy zaliczył Przemek Spadło, który zdobył 4 medale - jeden złoty oraz 3 brązowe. Świetny występ zaliczył Tymon Zawadzki, który złoty medal wywalczył w kumite białych pasów u12 -40kg. Maksym Piłat musiał stoczyć ciężkie walki - ważący 28 kilogramów zawodnik walczył w kategorii u12 -40 kg. Nie poddał się jednak i zdobył brąz. Coraz lepiej radzą sobie siostry Eliza i Alicja Klim. Pierwsza wywalczyła srebrny, druga srebrny i brązowy medal. Tymon Lorbiecki oraz Wiktor Klim pokazali hart ducha - obaj zdobyli po dwa brązowe medale. Do kolekcji medali dołożył się także Ignaś Zawadzki, który zdobył jeden brąz. Bardzo blisko medali były Pola Skrzypczak i Lenka Szymanek, które minimalnie przegrały walki o brąz i musiały zadowolić się 5 miejscami w swoich kategoriach.