W pierwszej dekadzie czerwca rozegrane zostały XIV Otwarte Mistrzostwa Przedszkolaków Kołobrzegu. Główne role w tych zawodach odegrali najmłodsi zawodnicy Solnego, trenujący w naszym klubie przez cały rok pod okiem Miłosza Rogali.

Mistrzami Kołobrzegu Przedszkolaków w szachach w grupie dziewcząt została Wiktoria Rzeszotek, a w grupie chłopców - Piotr Werema (oboje Solny Grzybowo). W 16 osobowej grupie dziewcząt oprócz Wiktorii z naszego klubu startowała także Antonina Koniszewska, która zajęła 5 miejsce. W grupie chłopców, w której startowało 20 zawodników całe podium zajęli zawodnicy z Solnego. Jak już wspominaliśmy pierwsze miejsce z kompletem wygranych zajął Piotr Werema, drugie miejsce zajął Szymon Wącior a trzeci był Wiktor Kluska. Ósme miejsce w tych zawodach zajął Michał Kawerski, zaś ma 15 pozycji uplasował się Antoni Dzierkowski. Oprócz nagród i pucharów zawodnicy zdobyli swoje pierwsze kategorie szachowe. Zawody organizował Pan Włodzimierz Gabler, który od wielu lat organizuje te zawody, a pomagali w sędziowaniu nasi starsi zawodnicy: Hania Arabas i Wojtek Cirin.

Dobry występ Marysi w Gdyni

Z kolei zawodniczka Maria Mazurek uczestniczyła w turnieju szachowym o Puchar Dowódcy Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Morskiego. Marysia zagrała w 19 osobowej grupie juniorów, zajmując w niej 5 miejsce w kategorii open i pierwsze w kategorii dziewcząt. Nasza 8-latka w 6 partiach zdobyła 3,5 punktu (3 wygrane, 1 remis i 2 porażki). Swoim dobrym występem wypełniła normę na V kategorię szachową. 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn