Zawodnicy klubu Morote Głowaczewo wyjechali ostatnio do Bratysławy, by wziąć udział w turnieju karate 43th Slovakia Cup. Turniej zgromadził 1800 zawodników z 253 klubów reprezentujących 27 państw. Wśród nich byli medaliści największych światowych imprez, takich jak Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy. 

Podopieczni trenera Przemysława Spadło zaprezentowali się z doskonałej strony, tocząc wiele wspaniałych walk. Wiktor Wojarski wszedł do finału nie tracąc nawet jednego punktu. Niestety w walce o złoto niewielki błąd w ostatnich sekundach pozbawił go prowadzenia i karateka z Morote musiał zadowolić się srebrem. Jest to duży sukces zawodnika, który w bardzo mocno obsadzonej konkurencji kumite kadetów -70kg uplasował się na wyższej pozycji niż wielu utytułowanych konkurentów.

Ogromna niespodziankę sprawiła Klaudia Grząkowska, która debiutowała na tak dużej i prestiżowej imprezie. Mieszkanka Głowaczewa zdobyła złoty medal w kumite dziewcząt u12-35kg, w której startowało 35 zawodniczek z 10 krajów. Klaudia w całym turnieju straciła tylko jeden punkt. Godne podziwu jest to, że Klaudia ten sukces osiągnęła w niespełna rok. 

Maksym Piłat bronił brązowego medalu wywalczonego przed rokiem, jednak tym razem zajął 7. miejsce. Maksym stoczył wiele dobrych walk pokazując karate na wysokim poziomie, ale musiał uznać wyższość przeciwników. Mikołaj Szymanek, który przed rokiem zdobył złoto, teraz startował w starszej kategorii wiekowej, jednak nie zdobył medalu. 

W zawodach brała udział także Yulia Nikolin, wielokrotna medalista mistrzostw Europy i Ukrainy w karate JKA, która przeniosła się do Głowaczewa by pod okiem trenera Przemysława Spadło wspiąć się na wyższy poziom i próbować zdobywać medale w formule karate WKF (karate olimpijskie), czyli na najwyższym możliwym poziomie w karate. Yulia, startująca w kategorii kumite juniorek +66kg pierwszą swoją walkę wygrała z zawodniczką z Włoch, niestety w drugiej uległa zawodniczce gospodarzy.  Mimo odpadnięcia w drugiej rundzie widać było postęp i efekty systematycznych treningów.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn