Zawodnicy klubu Morote Głowaczewo walczyli w turnieju ENERGA Grand Prix Tczew Karate WKF. Konkurencja była wyjątkowo ciężka, bo musieli rywalizować z 600 innymi zawodnikami, reprezentujacych blisko 60 klubów z 6 krajów.

Jednak dziewięcioro zawodników trenera Przemysława Spadło stanęło na wysokości zadania zdobywając razem 14 medali, a tym samym V miejsce w klasyfikacji medalowej. W doskonałej formie jest Wiktor Wojarski, który zdobył złoty medal w kumite indywidualnym juniorów młodszych +70kg. Reprezentant Polski w swojej starszej kategorii, czyli w juniorach -76kg, minimalnie przegrał półfinał przez wskazanie sędziowskie, co dało mu ostatecznie brązowy medal.

Złoty medal wywalczyła także Julia Nykolin, pokonując przeciwniczki w kumite indywidualnym kobiet u21 +68kg. Mimo gorszego dnia nie zawiodła Klaudia Grząkowska, która po heroicznych walkach zdobyła dwa złote medale. Mieszkanka Głowaczewa, robi ogromne postępy i wszyscy w klubie wiążą z nią duże nadzieje.

Wciąż niepokonana pozostaje drużyna chłopców u10. To już 4 złoty medal pod rząd ekipy w składzie: Wiktor Klim, Mikołaj Szymanek, Przemek Spadło. Chłopcy w drodze po medal zwyciężyli miedzy innymi jeden z najlepszych klubów na świecie, czyli Union Lwów. To nie był koniec ich sukcesów gdyż w kumite indywidualnym Mikołaj zdobył złoty i brązowy medal, Przemek srebrny i brązowy a Wiktor dwa brązowe medale.

Kolejne medale do kolekcji wywalczył Maksym Piłat, zdobywając srebrny medal w kumite chłopców u12 -30kg, oraz brązowy medal w kumite chłopców u14 -35kg. Srebrny medal zdobyła harmonijnie się rozwijającą Lenka Szymanek, która w finale przegrała z klubową koleżanką Klaudią. O krok od medalu w kumite młodziczek +52kg była Anastasia Matsiuk, przegrawszy walkę o brązowy medal przez wskazanie sędziowskie. Jest to doskonały rezultat początkującej zawodniczki, która do talentu dokłada ciężką pracę na treningach.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz trenerowi i życzymy dalszych sukcesów.