×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Pokonanie 100 kilometrów zajęło mu 28 godzin i 30 minut. Sebastian Karaś przepłynął z Kołobrzegu na Bornholm wpław. 


 
 
 
Jako pierwszy człowiek na świecie samodzielnie pokonał dystans z Kołobrzegu na wyspę Bornholm. Na nagraniu widać ostatnie metry Sebastiana Karasia w morzu i wyjście pływaka na duński ląd po przepłynięciu 100 kilometrów wpław. Zajęło mu to ponad dobę, dokładnie 28 i pół godziny. Przez ten czas młody pływak nie wyszedł z morza nawet na sekundę, zmagał się nie tylko z prądami, falami i bólami mięśni, ale także ze statkami, które przecinały drogę, a niekiedy i wydłużały dystans. 
Przepłynięcie Bałtyku to było jego kolejne wielkie marzenie. Sebastian Karaś, Mistrz Polski w pływaniu, miłośnik pływania długodystansowego, już w zeszłym roku próbował dopłynąć z Kołobrzegu na Bornholm, ale musiał przerwać tę próbę ze względu na chorobę morską. Tym razem pływak poczekał na odpowiednie warunki atmosferyczne i dokonał historycznego wyczynu. 
Sebastian Karaś zadedykował go podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.
Gratulujemy i czekamy na powrót Sebastiana do Kołobrzegu.

Zdjęcie do artykułu - FB - Sebastian Karaś - 100 km wpław przez Bałtyk


[hdvs videoid=4013]Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook