Klub Szczerek Fight Team Kołobrzeg dobrze zaprezentował się na VII Pucharze Polski w brazylijskim jiu-jitsu w Luboniu. Nasi zawodnicy przywieźli cztery medale.
Złoto w kategorii - 91,5 kg master białe pasy, po trzech zaciętych walkach wywalczył Konrad Potejko. W tej samej kategorii wagowej brązowy medal wywalczył Adam Skubisz. Dla Adama był to debiut w zawodach brazylijskiego jiu – jitsu. W kategorii wagowej - 63 kg w grupie junior młodszy złoty medal wywalczyła Helena Wojakowska. W drodze po złoto Helena poradziła sobie z dwiema zawodniczkami.
W kategorii wagowej - 54,5 kg swój debiut miała również Jagoda Paprzycka. Bilans walk Jagody to jedna wygrana i jedna porażka, co dało jej drugie miejsce i srebrny medal. Dwóch zawodników SFT - Jakub Andrzejczuk i Marcin Grzesik również wzięli udział w turnieju. Niestety nie udało im się zdobyć miejsc na podium. Zdobyli jednak cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości.