Szkółka Kolarska Kołobrzeskiego Towarzystwa Cyklistów nie zwalnia tempa. Młodzi kolarze w ostatnim czasie startowali z powodzeniem w kilku imprezach różnej rangi. Ścigali się w Plotach i w Maszewie.
Brali udział między innymi w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Kolarstwie Szosowym w Płotach oraz w Mistrzostwach Szkółek Kolarskich województwa zachodniopomorskiego. I miejsce w wyścigu ze startu wspólnego zajęła Kornelia Braun, trzeci był Oliwier Wrześniewski. 
Wśród młodzików bardzo wysoko plasuje się Jakub Drwęcki. W jeździe indywidualnej na czas Jakub osiągnął średnią prędkość 38,84 km/h .W wyścigu ze startu wspólnego zajął wysoko punktowane VI miejsce. Kolejna ciekawa impreza, w której uczestniczyli młodzi kołobrzeżanie to XI Kryterium Uliczne o Puchar Burmistrza Maszewa oraz Wojewódzka Olimpiada Młodzieży w Kolarstwie Szosowym w kategorii żak i młodzik w Maszewie
Kryterium uliczne to najtrudniejszy z wyścigów kolarskich wymagający od zawodników doskonałej techniki jazdy, ale i tu zawodnicy KTC Kołobrzeg potrafili wspiąć się na najwyższe stopnie podium. W swoich kategoriach wiekowych triumfowali: Kornelia Braun, Oliwier Wrześniewski, Miłosz Chmielewski i Zuzanna Mądrzyk. 
A już w najbliższy weekend kolejne zawody. Nasi kolarze wybierają się na Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie górskim – MTB oraz na Wyścig Kolarski o Puchar Ministra Sportu i Turystyki. Obie imprezy odbędą się w Kwidzynie.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook