Najmłodsza zawodniczka Gminnego Klubu Szachowego Solny Grzybowo 8-letnia Hanna Arabas wróciła z Mistrzostw Międzywojewódzkich w szachach klasycznych z awansem do Mistrzostw Polski do lat 10.
Mistrzostwa Międzywojewódzkie rozgrywane były w Łazach przez 7 dni rozgrywane były eliminacje do przyszłorocznych Mistrzostw Polski dla województw zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. W zawodach pod opieką trenera klubowego Witalisa Sapisa uczestniczyło troje zawodników Solnego: w kategorii do lat 9 Hanna Arabas i Jakub Chudyk oraz w kategorii do lat 11 Michał Kuczyński. Hanna Arabas wywalczyła trzecią pozycję w swojej grupie i na przełomie lutego i marca zagra w Kielcach w Mistrzostwach Polski do lat 10. Bardzo blisko awansu w grupie chłopców do lat 11 był Michał Kuczyński, który zajął 5. miejsce. Niestety zgodnie z regulaminem do finału krajowego awans uzyskało tylko pierwszych 4 zawodników. Kolejna, ostatnia już szansa uzyskania awansu do przyszłorocznych Mistrzostw Polski będzie od 11 do 17 listopada w Jastrzębiej Górze, gdzie rozgrywane będą zawody ostatniej szansy dla grup od 10 do 14 lat oraz Półfinały Mistrzostw Polski dla grup juniorskich 16 -18 lat.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook