Koszykarska Energa Kotwica Kołobrzeg w hali Milenium przegrała mecz w ramach rozgrywek 1-ligowych z Polfarmexem Kutno 58:77. Po tym meczu Kotwica spadła na 13 miejsce w ligowej tabeli.
W pierwszej odsłonie meczu oba zespoły „badały” się na wzajem. Mecz toczył się na zasadzie kosz za kosz i tylko atak w ostatnich sekundach przyniósł drużynie z Kutna dwa punkty, a w sumie cztery przewagi w tym fragmencie meczu. W drugiej części skuteczność się wyrównała, za to kołobrzeżanie zaczęli popełniać więcej strat i wykreowali mniej pozycji rzutowych. Ta kwarta zakończyła się siedmioma punktami przewagi przyjezdnych i na przerwę zespoły schodziły z 11-punktową różnicą. Rozmowy w szatni chyba trochę pomogły koszykarzom gospodarzy, bowiem mocnym uderzeniem siedmiopunktową serią, dali nadzieję na poprawę gry i wyniku. Co prawda kwarta wygrana ośmioma oczkami, ale chyba tylko po to, żeby w czwartej oddać wszystko i ostatecznie przegrać 19-ma punktami. Najbliższy mecz przełożony na 7 marca Kotwica zagra z Zetkamą Nysą Kłodzko na wyjeździe, u siebie natomiast,11 marca z KK Warszawa.