Koszykarze Energi Kotwicy Kołobrzeg zakończyli występy w fazie zasadniczej 1 ligi. W ostatniej kolejce ulegli nieznacznie Górnikowi Wałbrzych 68:70 (18:18; 12:21; 17:11; 21:20).
Dla naszego zespołu wynik sportowy nie miał większego znaczenia ponieważ wiadomo było już wcześniej, że na koniec fazy zasadniczej zajmiemy 11 miejsce w ligowej tabeli, co skutkować będzie koniecznością walki o utrzymanie w lidze. Dla Górnika Wałbrzych stawka była zupełnie inna. Zwycięstwo z Kotwicą gwarantowało im utrzymanie 8 pozycji w tabeli i przez to udział w fazie play-off. Mecz miał początkowo wyrównany przebieg, ale już drugą kwartę wygrali rywale 9 punktami, częściowo udało nam się tę stratę odrobić w trzeciej odsłonie meczu. Czwarta kwarta to ustawiczna próba dogonienia Górnika Wałbrzych. Ostatecznie jednak to się nie udało i przegraliśmy całe  spotkanie 2 punktami. Przed Kotwicą teraz faza play-out, w której zmierzymy się z SKK Siedlce. Rozgrywki będą toczyły się do trzech wygranych meczów. Ten kto wygra zostaje w 1 lidze, przegrany spada klasę niżej. Play-outy zaczynają się w najbliższy weekend. Pierwsze 2 mecze pomiędzy Kotwicą a SKK Siedlce zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę w Kołobrzegu, potem rywalizacja przeniesie się na teren przeciwnika.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn