O rekrutacji do służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej opowiadali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu podczas odbywających się na poligonie drawskim V Ogólnopolskich Mistrzostw Klas Mundurowych.

Stanowisko Straży Granicznej cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży. Funkcjonariusze informowali zainteresowanych, jakie warunki powinien spełniać kandydat oraz jak wygląda proces rekrutacji. Mówili też o specyfice działań Morskiego Oddziału Straży Granicznej i o możliwościach, jakie daje służba w MOSG.

Strażnicy graniczni poza tym zaprezentowali sprzęt wykorzystywany do realizacji zadań służbowych w ochronie granicy państwowej oraz pojazd i narzędzia używane w pracy technika kryminalistyki. Chętni uczniowie mogli otrzymać materiały promujące służbę w naszej formacji. W przedsięwzięciu uczestniczyło 110 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z całej Polski oraz ich opiekunowie i zaproszeni goście.

W Morskim Oddziale Straży Granicznej trwa rekrutacja do służby. Chętni mogą składać dokumenty w najbliższych miejscu zamieszkania jednostkach Straży Granicznej. Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów są na stronie internetowej w zakładce „Rekrutacja do służby w MOSG”. O naborze można również porozmawiać telefonicznie, dzwoniąc pod nr 58 524 24 24.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn