Droga wojewódzka nr 102 łączy nadbałtyckie kurorty - Międzyzdroje i Kołobrzeg oraz kilkanaście innych turystycznych miejscowości. Ma prawie 90 kilometrów i jest modernizowana etapami.

W 2018 zakończyła się przebudowa 15-kilometrowego odcinka Łukęcin - Lędzin. Teraz drogowcy zajmą się odcinkiem Lędzin - Trzebiatów (13,4 km). 4 sierpnia nastąpiło formalne przekazanie placu budowy wykonawcy prac. Zmodernizowane zostanie ponad 13-kilometrów drogi wojewódzkiej nr 102 z Trzebiatowa na zachód. Popularna nadmorska trasa będzie szersza, zyska nową nawierzchnię, ścieżkę pieszo-rowerową na odcinku Zapolice - Trzebiatów, a z Konarzewa do Lędzina zostanie poprowadzona nowym śladem. Roboty budowlane będą kosztować ponad 80 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2024 roku.

- Biegnąca wybrzeżem DW102 to nasza zachodniopomorska „via turistica”, prowadzi przez bardzo popularne turystyczne miejscowości. W sezonie letnim staje się jedną z najbardziej obciążonych ruchem dróg w regionie, dlatego jej modernizacja jest jednym z priorytetów inwestycyjnych - mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. - Pomorze Zachodnie oferuje świetne warunki do wypoczynku, jesteśmy najpopularniejszym wakacyjnym kierunkiem. Podróżowanie nad Bałtyk i brzegiem Bałtyku musi być bezpieczne i dla zmotoryzowanych, i dla rowerzystów, i dla pieszych, mieszkańców nadmorskich miejscowości oraz turystów - podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz.

Dlatego trasa oznaczona numerem 102 jest systematycznie doprowadzana do standardu drogi wojewódzkiej, zyskuje nową konstrukcję, jest poszerzana i wyposażana w elementy poprawiające bezpieczeństwo, jak np. wyspy spowalniające ruch, azyle dla pieszych czy rozdział ruchu w postaci dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook