26 września przypada Europejski Dzień Języków. To doroczna inicjatywa Komisji Europejskiej mająca na celu promocję języków europejskich oraz pokazania różnorodności językowej Europy.

Tego dnia propaguje się uczenie się języków przez całe życie, a w wielu miejscach w całej Europie organizowane są wydarzenia: zajęcia językowe, konferencje, warsztaty zwracające uwagę na fakt, jak bardzo w dzisiejszych czasach istotna jest znajomość języków obcych. W organizację Europejskiego Dnia Języków włączony jest Punkt EUROPE DIRECT Szczecin, prowadzony przez Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Eurolekcje przygotują młodzież do dyskusji i wypracowania wniosków podczas pracy w grupach podczas finalnego wydarzenia, które rozpocznie się o godz. 11.00 26 września 2022 r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Łopuskiego 38 w Kołobrzegu. Wydarzenie ma na celu pokazanie jak ważna jest wielojęzyczność w Unii Europejskiej, gdzie nie ma granic, zarówno tych fizycznych, jak i językowych. Języki łączą ludzi, przybliżają nam inne kraje i kultury oraz umożliwiają porozumienie między kulturami. Znajomość języków obcych odgrywa kluczową rolę w zwiększaniu szans na zatrudnienie i ułatwianiu mobilności.

Wielojęzyczność sprzyja również poprawie konkurencyjności unijnej gospodarki. Jest ono organizowane pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza oraz patronatem honorowym Prezydenta Miasta Kołobrzeg Anny Mieczkowskiej.

Europejski Dzień Języków w Kołobrzegu będzie przeprowadzony w formie warsztatów partycypacyjnych na następujące tematy:

- Programy UE poszerzające znajomość języków;

- Wielojęzyczność w Europie;

- Wielojęzyczność a wielokulturowość.

W wydarzeniu biorą udział: uczniowie Liceum Dwujęzycznego nr 1 w Kołobrzegu, Liceum nr XVIII w Szczecinie oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu. W sumie udział potwierdziło ponad 90 uczniów.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn