Strażnicy graniczni z Morskiego Oddziału Straży Granicznej w minionym tygodniu kontynuowali przedsięwzięcia promujące formację oraz trwającą do niej rekrutację. Organizowali spotkania z młodzieżą szkolną i akademicką, obecni byli na imprezach plenerowych.

O procedurze kwalifikacyjnej kandydatów ubiegających się o przyjęcie do Straży Granicznej i specyfice pełnienia służby na odcinku ochranianym przez MOSG funkcjonariusze z Gdańska, Gdyni, Szczecina, Kołobrzegu i Elbląga opowiadali uczniom klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 59 w Gdańsku, klasom mundurowym w Zespole Szkół w Gościnie, uczestnikom Rodzinnego Festynu w Szkole Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu, studentom w Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu, podczas Dnia Prawa Służb Mundurowych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, Szczecińskich Dni Kawalerii i Targów Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości 2023 w Gdyni.

Komenda MOSG, Kaszubski Dywizjon SG oraz Placówka SG w Ustce gościły natomiast studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni i 45-osobową grupę uczniów wraz z ich opiekunami z Zespołu Szkół Mundurowych w Słupsku, która prowadzi certyfikowane klasy mundurowe. Oprócz zachęcania młodzieży do obrania kursu na służbę w Morskim Oddziale Straży Granicznej, strażnicy graniczni przedstawili strukturę organizacyjną MOSG, zaprezentowali sprzęt służący do ochrony granicy państwowej, przeszkolili na strzelnicy z wykorzystaniem trenażera multimedialnego, a w dywizjonie pokazali jednostki pływające.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn