Trzeźwość kierowców, sprawdzanie wymaganych uprawnień i stanu technicznego pojazdów, to tylko cześć elementów jakie kontrolują policjanci przed zaplanowanym wyjazdem zorganizowanym. Wszystko po to, aby wypoczywający szczęśliwie dojechali do celu.

Stałe punkty kontroli autokarów przed wyjazdem w trasę są dostępne cały rok. Jednak czas wakacji znacząco intensyfikuje pracę policjantów ruchu drogowego w tym zakresie. Wieloletnie doświadczenie wykazało, że w czasie wakacji  dyżury policjantów w tych punktach usprawniają przebieg kontroli i zapewniają wyjazd w zaplanowanym czasie.

Warto poprosić policjantów o sprawdzenie autobusu, którym będziemy podróżowali. Mundurowi sprawdzą nie tylko stan techniczny pojazdu, ale również trzeźwość kierowcy, jego uprawnienia do kierowania i czas pracy. Wszystkie te elementy są bardzo istotne dla bezpieczeństwa.

Dlatego policja przypomina, że cały czas istnieje możliwość zgłaszania takich kontroli. Można to zrobić w każdej, najbliższej jednostce Policji. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu mamy szansę uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu.

Kontrole prowadzone przez drogówkę składają się z dwóch podstawowych elementów – sprawdzenia stanu technicznego autokaru i przygotowania kierowcy do jazdy. Ten musi być trzeźwy, wypoczęty i posiadać niezbędne uprawnienia do przewożenia znacznej ilości osób.

Z kolei kontrolując autobus, policjanci sprawdzają stan ogumienia, poziom płynów eksploatacyjnych, funkcjonowanie układu hamulcowego i kierowniczego, a także wyposażenie w apteczki, gaśnice, tabliczki informacyjne oraz specjalne urządzenia rejestrujące czas podróży. Kiedy wszystkie elementy kontroli wypadną pozytywnie, a policjanci nie stwierdzą żadnych nieprawidłowości, wycieczka może ruszać w drogę.

W ubiegłym roku zachodniopomorscy policjanci w czasie wakacji skontrolowali 386 autokarów. W 5 przypadkach uniemożliwiona  została dalsza jazda, a w czterech, kierowcom zatrzymane zostały prawo jazdy.

Na stronie tutaj można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne pojazdu, informacje o polisie OC.

W Kołobrzegu autobus można skontrolować pod adresem Kołobrzeg ul. Bałtycka 4 – Centrum Przesiadkowe tel. 47 78 46 556, 47 78 46 570

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn