W związku z faktem, że ostatni dzień okresu ochronnego przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, na podstawie ustawy o rybactwie śródlądowym, Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty informuje o rozpoczęciu sezonu wędkarskiego trociowo-pstrągowego w niedzielę - 31.12.2023 r.

Jednocześnie Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty informuje, że użytkownik rybacki wyraża zgodę na stosowanie w tym dniu metody spinningowej. Ceny zezwoleń nie ulegają zmianie. Przypominamy o zakazie poławiania ryb na tarliskach.

Od stycznia 2024 r. będzie obowiązywał nowy regulamin amatorskiego połowu ryb na wodach administrowanych przez Związek. Poniżej zmiany:

11.Dozwolone metody połowów

1) metoda gruntowo-spławikowa

a) na przynęty naturalne: roślinne i zwierzęce, przez całą dobę dozwolona jest na wybranych odcinkach: na rzece Parsęcie od rowu melioracyjnego na wysokości fabryki domów pod Kołobrzegiem do granicy wód morskich z wyłączeniem Kanału Drzewnego, na Rozlewisku Pyszka, zbiorniku zaporowych na Wogrze oraz na starorzeczach i innych zbiornikach stojących administrowanych przez Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty,

b) od 1 czerwca do 30 września na przynęty zwierzęce z wyłączeniem fileta, martwej rybki i żywca oraz przez cały rok na przynęty roślinne, od świtu do zmierzchu dozwolona jest od mostu szczecińskiego w Karlinie do granicy wód morskich z wyłączeniem Kanału Drzewnego.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn