Droga wojewódzka nr 102 na odcinku Trzebiatów-Kołobrzeg zostanie przebudowana. Właśnie został ogłoszony przetarg na roboty budowlane. 

Jak czytamy na profilu członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Anny Bańkowskiej: Uspokajamy od razu, większe utrudnienia w ruchu nie powinny zacząć się wcześniej niż jesienią, czyli po wakacjach. 

Latem przemierzają nią setki turystów podróżujących między Międzyzdrojami a Kołobrzegiem. Przebudowa będzie prowadzona po istniejącym śladzie, na odcinku o długości około 22 km. 

To jeden z ostatnich fragmentów tej drogi wymagający przebudowy. A przebudowa to zmiana jakościowa – wzmocnienie konstrukcji, poszerzenie jezdni, wykonanie tzw. cichej nawierzchni, nowe elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego, ciągi pieszo-rowerowe, przebudowane skrzyżowania i korekta niebezpiecznych łuków. 

W ramach inwestycji powstaną też nowe mosty na rzekach Błotnica i Dębosznica oraz przeprowadzony zostanie remont parkingu w miejscowości Głąb. 

Koszt inwestycji to około 80 mln złotych.

Jednym słowem będzie wygodniej, a przede wszystkim bezpieczniej.

 

Komentarze  
+2 # JFK 2024-04-13 10:53
No to jeszcze tylko DW 163 w kierunku Białogardu, i mamy komplet dróg wokół Kołobrzegu. Pytanie kiedy droga na Białogardu zostanie wyremontowana?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn