Radni województwa dokończyli przerwane we wtorek, 7 maja 2024 roku pierwsze posiedzenie zachodniopomorskiego sejmiku VII kadencji. Dokonano wyboru członków Zarządu Województwa. Anna Bańkowska została wicemarszałkiem województwa zachodniopomorskiego.

Z marszałkiem Olgierdem Geblewiczem (Koalicja Obywatelska) w Zarządzie Województwa współpracować będzie czterech członków. Wicemarszałkami zostali: Anna Bańkowska (Koalicja Obywatelska) i Jakub Kowalik (Koalicja Obywatelska). Na nowych członków Zarządu powołano Marcina Łapecińskiego (Trzecia Droga) oraz Bogdana Jaroszewicza (Lewica).

Anna Bańkowska odpowiadać będzie za sprawy kultury, turystyki i opieki społecznej. 

Anna Bańkowska – magister chemii, ukończyła także studia podyplomowe m.in. „Zarządzanie w oświacie” oraz „Prawo Administracyjne i Samorządowe”, w latach 1998-2019 nauczycielka chemii w Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu, następnie w I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika w Kołobrzegu, w latach 2012-2019 wicedyrektor I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu, od 2019 oku członkini Zarządu Województwa, a od 2021 roku członkini Krajowej Rady Konsultacyjnej do Spraw Osób Niepełnosprawnych VIII kadencji.

Źródło: www.wzp.pl

Komentarze  
+2 # Olo 2024-05-11 06:06
Collegum Humanum w CV zbrakło
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # infp 2024-05-11 13:16
nielegalny handel trwa na ul,Reymonta pod pretekstem niby budowa i tak od tyle lat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn