Gmina Kołobrzeg ze środków unijnych zakupiła 4 rowery elektryczne - mają one służyć pracownikom Urzędu oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w realizacji ich obowiązków służbowych.

Urząd Gminy Kołobrzeg nie dysponował nigdy służbowym autem. Mimo wielu zadań, które pracownicy muszą wykonywać w terenie, nie planowano takiego zakupu ze względu na oszczędności. Do sytuacji postanowiono podejść inaczej.

Biorąc pod uwagę rozbudowany i ciągle rozwijany system ścieżek rowerowych w Gminie Kołobrzeg uznano, że rowery elektryczne są idealnym środkiem transportu. Podczas sezonu, kiedy drogi są zatłoczone pozwalają uniknąć korków, a ich zaparkowanie nie sprawia problemów. Kolejną wielką zaletą jest ekologia. Nie obniżając efektywności pracy w plenerze dbamy o środowisko - taki transport ogranicza emisję dwutlenku węgla.

Zakup rowerów elektrycznych był możliwy dzięki 85% dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Południowy Bałtyk z projektu „Active for All”. Ponosząc minimalne koszty uzyskano nowe, skuteczne rozwiązanie, które pozytywnie wpłynie na wydajność pracy, kondycję urzędników oraz środowisko wokół nas. Jest to kolejny krok w tworzeniu bardziej postępowej, ekologicznej Gminy Kołobrzeg.

Komentarze  
0 # nela 2022-12-17 17:11
zapraszamy do Rościęcina jest tu wiele potrzeb społecznych
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn